Na návštěvě u Lu Jindrák Skřivánkové

Moc mě těší, že naše plavky nosí a milují silné a inspirativní ženy. Jednou z nich je Lu Jindrák Skřivánková. Malířka, umělkyně a energická žena, jejíž tvorbu sleduji a obdivuji už delší dobu. Koncem prázdnin jsme s naším týmem měly tu čest navštívit Lu osobně a byl to opravdu nevšední zážitek. 

Spojení módy, umění a přírody si nyní můžete vychutnat v rámci editorialu, který vznikl v jejím novém nádherném ateliéru na Novém světě. Užijte si inspirativní podívanou, načerpejte energii z výrazných barev a oslňujícího úsměvu talentované Lu.  
Na tvorbě Lu se mi líbí expresivní práce s barvami a jejich místy až pastózní nanášení, které při bližším pohledu působí jako nádherný nízký reliéf. Líbí se mi prolínání dvourozměrných a prostorových prvků na plátnech. Výraznou roli v její tvorbě pro mě hrají unikátní barevné kompozice, které vznikají do velké míry intuitivně a dokáží v pozorovateli probudit  emoce a fantazii. 
Osobně jsem před časem navštívila výstavu Lu BlackoutKarpuchina gallery a zaujala mě tím, jak své typické náladové abstrakce v pastelové barevnosti dynamizované hutnou strukturou na závěr nekompromisně přetřela černou. Nešlo přitom o recyklaci starších pláten, ale o zbrusu nové a pečlivě prokomponované práce. V galerii tak byla k vidění selekce obrazů, kde překvapivě převládala černá a její odstíny v kombinaci s drobnými akcenty, prosvítajícími ze spodních vrstev pláten. 
foto: Julie Havlická
Tento tvůrčí přístup mě inspiroval na mnoha úrovních ale hlavně tím, jak osvěžující je si občas odpočinout od "výrazných barev", ponořit se mezi odstíny hluboké černé a nechat na sebe působit energii jiného druhu. Díla z této výstavy přímo vybízí k ponořením se do jejich nitra, do hloubky, vrstevnatosti a symboliky, proktnuté až jakýmsi katarzním rozměrem. 

 

Už teď se moc těším na další výstavu a na to, čím nás tato energická umělkyně  překvapí příště. Pokud Vás tvorba Lu zaujala, prohlédněte si více na jejím webuDěkujeme za pozvání, inspiraci a přejeme příjemné čtení! 

~